KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13967292
nr 1396 7292
Emil Johanson-Thor
(1889-1958), Sverige
Oljemålning, Emil Johanson-Thor (1889-1958), Sverige, tillskriven. "Backafallen, Hven". Signerad E Thor 1925 samt påskrift a tergo. Olja på duk, 30x48 cm, yttermått inklusive ram: 40x59 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 10 maj 2021
kl 20:51:36
7/5 17:38:04
700 kr
8/5 14:26:03
Emil Johanson-Thor
Läs mer om Emil Johanson-Thor